ראשון לציון: 03-5017688 | תל אביב: 03-5755880
 
עיצוב דוכני מזון לימי הולדת

הרבה פעמים שאנו מתכננים יום הולדת לילדים עולה השאלה איזה אוכל להכין, פעם היה הרבה יותר קל, אני זוכר שבתור ילד האוכל המקובל היה חצאי פיתות עם חומוס ומלפפון חמוץ וחצאי פיתות עם שוקולד, כמובן לצד החטיפים והעוגת שוקולד המסורתית שכולנו חיכינו לה בקוצר רוח. אבל הזמנים השתנו והילדים היום פחות מתלהבים מחצי פיתה עם שוקולד. היום המודעות לתזונה בריאה במיוחד לילדים קיבלה תנופה ואנחנו רוצים להכין לילדים אוכל בריא ומזין ביום ההולדת.

דוכני מזון לימי הולדת- היום כבר הפך להיות מקובל להזמין לימי הולדת דוכני מזון, שזה בעצם דוכנים של אוכל כגון: פיצות, המבורגרים, פירות ומתוקים. הדוכנים הנ"ל מעוצבים בצורה שמושכת את העין מעוטרים עם בלונים והאוכל שמוגש הוא אוכל שילדים אוהבים ובמנות קטנות.

עולה השאלה האם אפשר לעשות זאת לבד בבית? והתשובה היא כן. להלן כמה טיפים ליצירת דוכני מזון.

בלונים לאירועים- אנחנו רוצים דוכנים מעוצבים שתמשוך את תשומת הלב של הילדים הדרך הכי טובה במקרה הזה הוא עיטור של בלונים במגוון צבעים. בלונים תמיד מושכים ילדים, אז יש להצטייד בבלונים, שולחנות פלסטיק, ומפות חד פעמיות. מעטרים את השולחנות במפות חד פעמיות צבעוניות, ולכל רוחב השולחן מדביקים בלונים, אפשר גם בלוני הליום.

סוגי האוכל- שאנו חושבים על האוכל שאותו אנו רוצים להגיש צריך לחשוב כמו ילדים, אנחנו רוצים אוכל קטן ובצורות, לדוגמא: מאפינס של תירס וגבינות/ זיתים וגבינות/ פטריות וגבינות. פיצות קטנות, שהילדים יכולים לשים איזה תוספות שהם אוהבים. אפשר אפילו להפוך זאת להפעלה ליום ההולדת, להכין עם הילדים ביחד את האוכל, והם בסוף אוכלים את מה שהם הכינו. אפשר לקחת את זה לכיוון של מתוקים ולהכין מאפינס פשוטים והילדים מעטרים אותם בציפוי שוקולד לבן/חלב/מריר, סוכריות צבעוניות וכדומה. לפי מחקרים כאשר ילדים הם חלק מהתהליך ההכנה של האוכל הם מפתחים תיאבון תוך כדי, ואוכלים בלי בעיה את האוכל שהכינו.

אפשר כמובן קצת לחטוא באוכל פחות בריא, ולהשכיר מתקן להכנת צמר גפן מתוק, או להכין תפוחי עץ על מקל מצופים בסוכריה.

העיקר שתחשבו כמו ילדים ותתנו לדמיון לקחת אתכם